DARŽELIO SODYBOSE TAIKOMOS UGDYMO METODIKOS

„GERA PRADŽIA“

.

Tai tarptautinis vaikų ugdymo projektas dar žinomas „Step by Step" pavadinimu. Lietuvoje vykdomas nuo 1996 metų Atviros Lietuvos fondo (ALF) iniciatyva „Gera pradžia" remiasi moderniausiomis šiuolaikinio pasaulio nuostatomis: humanizmu, demokratija, atvirumu ir atsinaujinimu. Taikant iškiliausius pedagogikos ir psichologijos pasiekimus, įgyvendinamas į vaiką ir šeimą orientuotas ugdymas. Pasaulyje šis projektas vykdomas 30 šalių, o Lietuvoje pagal šią programą dirba apie du šimtai darželių ir tiek pat mokyklų.

Programos esmė

  • Šios ugdymo programos modelis remiasi demokratijos ir filosofiniais principais:
  • Laisvai rinktis ir priimti atsakomybę;
  • Mokytis savarankiškai ir komandoje;
  • Toleruoti ir gerbti kitokius nei tu.

"VĖRINĖLIS"

.

Ikimokyklinio ugdymo programa „Vėrinėlis” yra lietuviška. Ji patvirtinta Švietimo ir mokslo ministerijos ir pradėta taikyti Lietuvos darželiuose nuo 1993 m. „Vėrinėlis” yra tradicinė ankstyvojo ugdymo programa, skirta vaikams nuo 3 iki 6 metų.

Išskirtiniai šios programos bruožai

Teminis planavimas (tai reiškia, kad darželyje vaikai ugdomi pedagogų, pačių vaikų ir tėvų pasirinktomis temomis) ir erdvės skirstymas į atskiras veiklos zonas, vadinamuosius kampelius (dailės, kalbos ir komunikacijos, gamtos, pasaulio pažinimo ir kt.), juose sukauptos atskiros kiekvienai veiklai reikalingos ugdymo priemonės.

Kas savaitę mokoma tam tikros nustatytos temos: vaisiai; daržovės; išskrendantys paukšteliai ir panašiai. Taip stengiamasi vaikams suteikti sistemines žinias apie juos supantį pasaulį. Pagal „Vėrinėlio” programą vaikus ugdančio darželio grupės mišrios, Vieną grupę lanko ir trimečiai, ir septynmečiai.

info šaltinis: vaikudarzai.lt

svietimo-ir-mokslos-ministerija

Draugiskas internetas logo be fono

 informatika pradiniame ugdyme

eTwinning Kokybes zenklas 200x200px 1awarded etwinning school label

NUTRILITE™ maisto papildai ir vitaminai Svorio metimas - bodykey by NUTRILITE™ AMWAY HOME valymo priemonės Maistas ir gėrimai AMWAY HOME indų plovimo priemonės AMWAY HOME skalbimo priemonės Dozatoriai ir aplikatoriai GLISTER™ burnos priežiūra BODY SERIES™ linija ir kitos kūno priežiūros priemonės Vyrų odos priežiūros priemonės SATINIQUE™ plaukų priežiūra beautycycle™ kosmetika ARTISTRY™ odos priežiūra ARTISTRY™ dekoratyvinė kosmetika Kvepalai eSpring™ vandens valymo sistema Virtuvės reikmenys Automobilių priežiūra