APIE MUS

KAUNO MOKYKLA- DARŽELIS “ŠVIESA” geriausia mokykla šeimoms auginančioms vaikus nuo 3 iki 11 metų.
Mes esame emocinio raštingumo, metodinių naujovių, inovatyvios gerosios patirties sklaidos ir idėjų centras.
Mes siekiame visų ugdytinių kokybinės pažangos, rengiame vaikus gyventi naujame technologijų pasaulyje, grįsdami ugdymo procesą efektyviais partnerystės ryšiais su visuomene, bendros veiklos su tėvais principu, ugdome kūrybišką, dorą ir sumanų žmogų.

MŪSŲ VIZIJA - Katalikiška mokykla-darželis – doros lyderystės mokykla, geriausiai atskleidžianti kiekvieno kūrybinius gebėjimus.

MŪSŲ MISIJA - Teikti kokybišką visavertį ikimokyklinį, priešmokyklinį ir pradinį ugdymą per prasmingas patirtis. Stiprinti bendruomenės narių pažintines ir kūrybines galias, puoselėti akademines, dvasines, socialines vertybes, ugdyti aktyvius, atsakingus piliečius ir dorus lyderius.

MŪSŲ VERTYBĖS
Dora lyderystės – mokėjimas mokytis būti savimi, gerbiant save ir kitus;
Bendrystė – esame bendradarbiai, tobulėjame kartu;
Pagarba – priimame kiekvieną koks jis yra, kiekvienas esame bendruomenei dovana;
Profesionalumas – atsakingas požiūris į darbą, aukšta kompetencija;
Atvirumas ir lankstumas – naujovių priėmimas, tobulėjimas išlaikant tradicijas;
Komandinė dvasia – kartu galime daugiau: „1+1= 3“

MŪSŲ FILOSOFIJA
Kurkime dalindamiesi ir augsime kartu prasmingos patirties veikloje, kaip dori ir sėkmingi žmonės, žinantys, kad kiekvienas sutiktas žmogus ateina būdamas geru - o išeina dar geresniu, nes vertybiškoje aplinkoje užauga vertybių puoselėtojas ir kūrėjas.

MŪSŲ PASLAUGOS
Pradinis integruotas išsilavinimas pagal valstybinius standartus;
Ikimokyklinis ir priešmokyklinis ugdymas pagal „Gerąją pradžią“ ir Šv. Ignaco Lojolos paradigmą;
Integruotas patirtinis vertybinis ugdymas, taikant Jėzuitų pedagogikos elementus;
Individualios doros lyderystės pratybos „Šviesuolio akademijoje“
Skatinanti vaiko pastangų ir darbo vertinimo sistema
Prasminga popamokinė veikla su papildomų būrelių pasirinkimu (nemokamų ir mokamų);
Saviugdos klubai berniukams ir mergaitėms su pailgintos dienos priežiūra iki 18 val.
Sveikatą tausojantis maitinimas

MŪSŲ ISTORIJA
Mokykla pastatyta 1968 m.
1968 metais buvo įsteigtas savaitinis lopšelis-darželis Nr. 14,
Nuo 1968 m. iki 1988 m. įstaigai vadovavo a.a. direktorė Otilija Kukliauskienė.
Nuo 1988 m. iki 1993 m., įstaigai vadovavo direktorė Rimutė Šermuolienė.
1993 m. įstaiga pertvarkyta ir pavadinta Kauno darželiu-mokykla “Šviesa.”
Nuo 1993 m. pirmoji katalikiškos pasaulėžiūros įstaiga Kaune.
Nuo 1993 m. iki 2009 m. įstaigai vadovavo direktorė a.a. Laima Irena Rutkauskienė
Nuo 2009 m. rudens vadovauja direktorė Evelina Stankevičienė.
Nuo 2010 m. įstaiga veikia kaip pradinio ugdymo mokykla-darželis „Šviesa“
Nuo 2012 m. Kauno mokykla-darželis „Šviesa“ veikia kaip patirtinio vertybinio ugdymo centras „Šviesos miestelis“
„Šviesos miestelis“ įkurtas kartu su socialiniais partneriais: Patirtinio vadovavimo akademija: „Via Experientia“; VŠĮ „Kauno šachmatų federacija“; VŠĮ „Psichologinio konsultavimo grupė“; „Nacionalinė katalikiškų mokyklų asociacija“
2014 m. Kauno mokyklos-darželio "Šviesa" tėvų iniciatyva įkurtas labdaros-paramos fondas „Šviesuolis“ prisideda prie patirtinio vertybinio ugdymo projektų įgyvendinimo.
Šiuo metu pas mus ugdosi 300 vaikų, jų amžius – nuo 3 iki 11 metų.
Įstaigoje veikia 13 sodybų (klasių ir grupių): 3 ikimokyklinės grupės, 2 priešmokyklinio ugdymo grupės,
8 pradinio ugdymo klasės; 2 popamokiniai saviugdos klubai berniukams ir mergaitėms, 14 neformalaus ugdymo įvairių profilių klubų-būrelių.
Kauno mokykloje-darželyje „Šviesa“ teikiama pagalba: logopedo, soc. pedagogo, kinezeterapeuto; menų ir muzikos pedagogų.

ŠVIESOS MIESTELIO PRISTATYMAS

Dalintis su draugais

Dalintis nuoroda per FacebookDalintis nuoroda per Google BookmarksDalintis nuoroda per Twitter