Sveikatos keliu ženkime kartu

Kauno mokykloje-darželyje „Šviesa“ nuo 2017 m. spalio 1 d. iki 2018 m. spalio 1 d. įgyvendiname eTwinning projektą „Sveikatos keliu ženkime kartu“. Projekte dalyvauja 24 pedagogės iš Lietuvos ugdymo įstaigų.

Projektu siekiame stiprinti ikimokyklinukų ir priešmokyklinukų sveikatos įgūdžius netradicinėmis priemonėmis ir edukacinėmis veiklomis: sportuodami, šokdami, valydami dantukus, sveikai maitindamiesi, piešdami, tyrinėdami, eksperimentuodami, kurdami, žaisdami. Projekto veiklas fotografuojame, filmuojame ir dalijamės TwinSpace erdvėje.

eTWINING

Veiklų temos pritaikytos metų laikams:

Ruduo: „Šeimų sporto šventė“, „Sveikų dantukų karalystėje“.
Žiema: žiemos sporto šventė „Sniego pingvinai“, kūrybinė veikla „Vanduo troškulį malšina, prausia ir nuramina“.
Pavasaris: sveikatos dienai skirta piešinių paroda „Mano darželis sveikas ir saugus“, švaros diena „Muilas geras ir naudingas, muilas švarai reikalingas“, orientacinės varžybos „Vaikai, lekiam į vasarą“.
Vasara: Tarptautinė vaikų gynimo dienos šventė „Sveiki vaikai – laimingi visi“, kūrybinė veikla „Bitute, bitute, duok man medučio“, projekto refleksija.

Organizuotos veiklos vaikų kasdienybę pavertė nuostabiu žaidimu, padovanojo ugdytiniams pažinimo ir atradimo džiaugsmą, suteikė teigiamų emocijų. Mažieji projekto dalyviai, dalyvaudami sveikuolių konkursuose, sportinėse estafetėse, varžybose, išvykose išbandė save, patyrė daug įspūdžių, emocijų, įgyvendinto savo mažas ir labai dideles svajones. Į veiklas aktyviai įsitraukė ir ugdytinių šeimos.