STEP tėvų grupė: paaugę, tikintys ir drąsesni

paka iniciatyvos kaunui step

2017 m. spalio-gruodžio mėn. Kauno mokykloje-darželyje „Šviesa“ vyko tėvų grupės susitikimai pagal tėvystės įgūdžių stiprinimo programą STEP 0-5. Susitikimuose dalyvavo 11 aktyviausių darželio vaikučių tėčių ir mamų. Dalyvavimas tėvų grupės susitikimuose buvo finansuojamas Pozityvaus auklėjimo konsultantų asociacijos įgyvendinto projekto „Tėvystės įgūdžių tobulinimas: augame drauge su vaiku nuo mažų dienų“ lėšomis (pagal Kauno miesto savivaldybės programą „Iniciatyvos Kaunui“).

To paties projekto lėšomis, organizuotos dar 8 grupės mažylių tėveliams Kaune: l/d „Vaikystė“, l/d „Sadutė“, l/d „Svirnelis“, Panemunės l/d, Kauno technologijos universiteto inžinerijos licėjuje, l/d „Girinukas“, l/d „Šarkelė“ ir darželyje „Rudnosiukas“. Finansavimo dėka, STEP 0-5 programoje nemokamai sudalyvavo apie 100 tėčių ir mamų!

STEP 0-5 tėvų grupių dalyviai įgijo daugiau žinių apie psichologinę-socialinę vaiko raidą, tinkamą ir netinkamą vaiko elgesį bei jį lemiančias priežastis, sustiprino demokratišką požiūrį į bendravimą su vaiku ir efektyvaus bendravimo įgūdžius (tokius kaip netinkamo elgesio tikslo atpažinimą, drąsinimą, atspindintį klausymąsi, “Aš” kalbą ir pan.).

Atsiliepimuose apie dalyvavimo STEP 0-5 programoje patirtį dalyviai rašė:

• „Tai yra puiki galimybė pagerinti savo santykius su vaiku(-ais), išmokstant taikyti praktiškus metodus. Šioje programoje įgytos žinios didina šeimos gyvenimo kokybę, drąsina tiek vaikus, tiek tėvus.“
  • „[Programa] prisidėjo prie didesnio pasitikėjimo savimi, tuo, ką darau. Atradau naujų būdų ir metodų auginant vaikus.“
  • „... gauni realiai veikiančių metodų. Davė supratimą, kokie būdai egzistuoja, kaip tai atlikti.“
  • „[Programa] davė palaikymą, sustiprinimą, paskatinimą, padrąsinimą savo šeimai ... Didelis ir nuoširdus „ačiū“.“

Dėkojame Kauno miesto savivaldybei už skirtą finansavimą STEP 0-5 tėvų grupei mūsų darželyje-mokykloje!

____________________________

[1] STEP - angl. Systematic Training for Effective Parenting – Sistemingas efektyvių vaiko auklėjimo įgūdžių lavinimas. STEP programą Lietuvoje kuruoja Pozityvaus auklėjimo konsultantų asociacija.

Daugiau informacijos apie grupes galite rasti internetinėje svetainėje www.stepgrupes.lt

Dalintis su draugais

Dalintis nuoroda per FacebookDalintis nuoroda per Google BookmarksDalintis nuoroda per Twitter