Socialinė akcija „Knygnešys“

Kovo 18-20 d. visi sodybų vaikai vieningai įsijungė į socialinę akciją „Knygnešys“- skirtą Lietuvos nepriklausomybės 25-čiui, taip pat Etnografinių regionų metams Lietuvoje paminėti- ir savo dovanotomis knygelėmis praturtino mokyklos biblioteką.

Lietuviu

Akcijos metu vaikai tapo knygnešiais, kurie slapčia nešė knygeles į biblioteką. Keliaudami jaunieji skaitytojai susidūrė su netikėtomis kliūtimis ir iššūkiais. Nepaisant visų pavojų, „Šviesos“ vaikams pavyko pasiekti galutinį kelionės tikslą – biblioteką. Ten mažuosius knygnešius pasitiko bibliotekininkė Edita, kuri vaikams pristatė 5 etnografinius regionus, pasekė žemaičių tarme pasaką, aptarė įdomesnius Žemaitijoje vartojamus žodžius.

Taip pat mažuosius knygnešius Šviesos miestelio bibliotekoje aplankė dzūkaitė (mokytoja Aušra Jankauskienė), kuri vaikams pademonstravo dzūkiškus tautinius rūbus, pristatė dzūkų patarmę ir Dzūkijos kraštą.